Biologiczne oczyszczalnie w Poznaniu

Zawsze bardzo interesowała mnie ochrona środowiska. uwielbiałam przyrodę, wszystkie rośliny i zwierzęta bardzo mnie interesowały i nie wyobrażałam sobie, abym miała w przyszłości inną pracę niż związaną z przyroda właśnie. Niestety życie weryfikuje nasze poglądy i marzenia, na studia więc poszłam już bardziej z rozsądku wybierając inżynierię wod-kan. Po takich studiach maiłam gwarancję dobrej pracy.

Oczyszczalnie ścieków w Poznaniu

biologiczne oczyszczalnie ścieków w Poznaniu dla szkółJednak mimo ukończonych studiów i pracy w firmie projektowej nie porzuciłam marzeń o pracy związanej z ochroną środowiska. Popracowałam tyle lat, ile potrzebne mi było do zdobycia uprawnień zawodowych i wtedy postanowiłam zaryzykować i otworzyć własną działalność, nieco bliższą mym marzeniom o działaniach na rzecz środowiska. Postanowiłam zająć się projektowaniem oczyszczalni ścieków. Ale nie byle jakich oczyszczalni, marzyłam o tym by projektować dla indywidualnych odbiorców, ewentualnie dla niewielkich zakładów czy szkół ekologiczne oczyszczalnie ścieków. Moim pierwszym zamówieniem były biologiczne oczyszczalnie ścieków w Poznaniu dla szkół. Miasto postanowiło zainwestować w ekologię i zbudować wszystkim szkołom ich własne indywidualne oczyszczalnie ścieków. Miały to być oczyszczalnie ekologiczne, bez użycia żadnej chemii, miały działać jedynie na bazie biologicznych mikroorganizmów. Zaprojektowałam bardzo wydajne i bardzo ekologiczne studnie dla wszystkich szkół. Cena za moje usługi była dość promocyjna, ponieważ dopiero zaczynałam i wydawało mi się, że z tym pierwszym zleceniem miałam ogromne szczęście. Potem szybko posypały się zlecenia zaprojektowania oczyszczalni dla innych budynków użyteczności publicznej. Miasto postanowiło bowiem odciążyć miejską sieć kanalizacji, poza tym takie oczyszczalnie były bardzo wydajne i bardzo przyjazne środowisku. Ich koszt zwróci się błyskawicznie.

Budowa biologicznej oczyszczalni ścieków to doskonały pomysł, który pomoże uniezależnić się od miejskiej sieci kanalizacji lub ją odciążyć, pozwoli zmniejszyć koszty związane z oczyszczaniem ścieków, a ponadto pozwoli chronić środowisko, ponieważ taka oczyszczalnia jest całkowicie przyjazna środowisku. Koszt takiej oczyszczalni zwróci się w bardzo szybkim tempie, jest to więc inwestycja warta rozważenia.