Szukałam kursu na pilota samolotowego

Bycie stewardessą to marzenie wielu dziewczynek. Mnie się udało spełnić to marzenie w dorosłym życiu. Przez wiele lat pracuję już w liniach lotniczych i zwiedzam świat. W międzyczasie awansowałam i stałam się starszym specjalistą do spraw lotu. Od tego momentu już tylko krok do zostania pilotem. Trzeba jednak wcześniej przejść odpowiednie kursy. Niestety moja linia lotnicza nie oferuje takich kursów. Jeśli chciałabym zostać pilotem musiałam sama znaleźć kurs i sobie za niego zapłacić.

Chciałam zostać pilotem samolotu

rekomendowany kurs pilota samolotuUdało mi się odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy. Pozostał tylko wybór odpowiedniego kursu. Zależało mi na dobrym i polecanym kursie. Bycie pilotem samolotu to bardzo odpowiedzialna funkcja. Taki kurs trwa nawet kilka miesięcy. Jednakże warto w niego zainwestować, bo przyszła pensja pilota jest dużo wyższa niż to co otrzymuje stewardessa. Podczas kolejnego lotu zapytałam znajomego pilota czy poleca jakiś rekomendowany kurs pilota samolotu. Odparł, że bardzo ceni sobie firmę w której on uczył się latać. Podał mi nazwę firmy. Od razu po powrocie z tego lotu zasiadłam w mojej bazie do komputera i zaczęłam wyszukiwać informacje o tej firmie i kursie pilotażu. Miałam farta. Takie kursy odbywają się najczęściej dwa lub trzy razy do roku, a mnie się udało trafić, że za tydzień zaczynał się kurs. To była ostatnia szansa na zapis. Sprawdziłam szczegóły. Kurs można było łączyć z pracą, ponieważ część teoretyczna odbywała się online. To było bardzo wygodne, ponieważ nie miałam tyle urlopu, żeby wziąć wolne na cały czas trwania kursu, czyli kilka miesięcy. Po zaliczeniu części teoretycznej, zostawało się dopuszczonym do części praktycznej. Większa część tego kursu odbywała się na symulatorze, ale pod koniec mieliśmy mieć również loty próbne. Firma w ramach kursu oferowała nam kompleksową pomoc, w tym wszystkie podręczniki i obowiązkowe wyposażenie. 

Postanowiłam zapisać się na ten kurs. Z tego co zdążyłam się zorientować był on bardzo polecany wśród pilotów. Jego uczestnicy osiągali też wysoką zdawalność za pierwszymi podejściami do egzaminów testowych i praktycznych. Teraz przede mną było bardzo dużo nauki, gdyż taki kurs jest niezwykle skomplikowany, ale naprawdę warto go zrobić, żeby dalej rozwijać się w zawodzie.