Grill na balkon firmy Weber

 

Od dzieciństwa wychowywałem się w bloku, w lokum posiadającym dwa pokoje. Mieszkałem tam zarówno z rodzicami, jak i teraz z dziewczyną w wynajmowanym lokum. Nigdy nie miałem okazji dłużej pomieszkać w domu z ogrodem, ale jednak nie narzekałem na kwaterowanie w wieżowcu.

Kupno grilla elektrycznego marki Weber

grill elektryczny weberŻycie w bloku ma zarówno swoje plusy, jak i minusy, prawdopodobnie ma osoba zamieszkująca dom jednorodzinny. Byłem jednak mieszczuchem od urodzenia i funkcjonowanie w mieście nie sprawiało mi żadnych problemów. Jednym z takich minusów bytowania w mieszkaniu był brak możliwości zorganizowania grilla. Mając balkon, który jednak ściana w ścianę sąsiaduje z następnymi, zarówno z boku, jak i od dołu, i od góry nie mieliśmy możliwości rozpalenia rusztu, z powodu wydobywających się zapachów oraz wytwarzającego się dymu, który może przeszkadzać sąsiadom. Jednak wraz z dziewczyną znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu. Coraz bardziej zaczęły być popularne grille elektryczne, które choć nie należały do najtańszych, mogły sprawić urządzenie uczty na balkonie kiedy tylko dopisze pogoda. Postanowiliśmy odkładać pieniądze na zakup wybranego wcześniej przez nas modelu. Grill elektryczny Weber wydawał się najlepszym urządzeniem, który dostępny jest na rynku. Jego atutem były nieduże gabaryty, przez co nie zajmowałby dużo miejsca na balkonie czy w szafie, w czasie kiedy nie jest używany. Świetnym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta jest zastosowanie stojaka przeznaczonego do tego rodzaju rusztu, dzięki czemu można bezpiecznie postawić, nie martwiąc się o jego niestabilną pozycję. Wyglądał na konstrukcje solidną, ponieważ wykonano go z aluminium. Ruszty do pieczenia natomiast są żeliwne i pokryte porcelanową emalią, aby mogły uzyskać świetny, wyrazisty smak. Braliśmy również pod uwagę ustawienia regulacji temperatury co było ważnie w kontekście nieprzypalenia bądź właściwego obsmażenia potraw. Także przewód, który zastosował producent również wydawał się wystarczający.

Produkt firmy Weber spełnił nasze oczekiwania. Zaraz przy pierwszej nadarzającej się okazji wypróbowaliśmy jego działanie, a było one bardzo satysfakcjonujące. Grillowane potrawy wyszły bardzo smaczne i naprawdę było czuć jakby były wykonanie na ruszcie opalanym brykietem czy węglem drzewnym. Można zaliczyć to za udany zakup.