Wysokiej jakosci farby akrylowe

Już od dziecka uwielbiałam rysować i malować. Pamiętam, ze kiedy jeszcze byłyśmy z moją przyjaciółką bardzo małe, umawiałyśmy się u mnie lub u  niej i spędzałyśmy całe godziny na rysowaniu. To było coś wspaniałego, mogłyśmy rysować właściwie bez przerwy. Lata minęły, wiele się w naszych życiach pozmieniało, ale pasja do rysowania i malowania pozostała. Jednak dopiero teraz możemy pozwolić sobie na takie artykuły plastyczne, które kiedyś były poza naszym zasięgiem.

Profesjonalne farby akrylowe

półkryjący zestaw farb akrylowychDlatego dopiero w dorosłym życiu zaczęłam malować innymi farbami niż farby plakatowe, tak bardzo obecnymi w moim życiu z czasów szkolnych. Ach, jak bardzo marzyłam wtedy o jakichś naprawdę porządnych farbach, którymi mogłabym tworzyć wielkie dzieła. I udało mi się, teraz mam u siebie w domu farby akwarelowe, olejne, gwasz. Tylko mniej czasu na malowanie niż kiedyś. Ale cały czas rozszerzam swoją kolekcję farb z nadzieją na lepsze czasy. Brakuje mi jeszcze farb akrylowych, którymi zdarzyło mi się nieraz malować i bardzo mi się spodobały. Dlatego właśnie na urodziny postanowiłam sama sobie sprawić prezent i kupić półkryjący zestaw farb akrylowych. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Wybrałam się do sklepu z artykułami dla plastyków i kupiłam sobie wielkie opakowanie akryli renomowanej firmy. Przyznam szczerze, ze sporo za nie zapłaciłam, ale było tam bardzo dużo kolorów i to opakowanie na pewno starczy mi na bardzo długi czas. Do tego kilka płócien, a w domu od razu ruszyłam do malowania. I okazało się, że farby akrylowe są po prostu stworzone dla mnie. Maluje się nimi o wiele butwiej niż farbami olejnymi, ale można uzyskać bardzo ciekawe efektu. Poza tym takie farby schną o wiele szybciej, co mi na przykład ułatwia tworzenie dzieła, tym bardziej, że w mieszkaniu nie bardzo mam warunki na suszenie dzieła olejnego.

Dla każdego początkującego artysty, który zastanawia się , na jakie farby powinien zdecydować się na początek, doskonałym pomysłem będą farby akrylowe. Są to farby o wiele prostsze w zastosowaniu od farb olejnych, ale można za ich pomocą uzyskać naprawdę wspaniałe efekty. łatwo jest nimi korygować wszelkie błędy, ponieważ dobrze kryją, a jednocześnie bardzo szybko schną, co ułatwia znacząco tworzenie dzieła. Dlatego takie farby to dobry wybór.