Praca dodatkowa dla uczniów i studentów

 

Uczniowie i studenci często nie chcą polegać jedynie na kieszonkowym otrzymywanym od rodziców, tylko chcą mieć własne pieniądze. Dzięki temu mogą oni sobie odłożyć sobie pieniądze na wakacyjny wyjazd, czy na jakieś modne, droższe produkty. Praca dodatkowa sprawi, że będą mieli dużo doświadczenia zawodowego i będzie im łatwiej znaleźć później pracę właściwą, w zawodzie.

Praca dodatkowa przy rozdawaniu ulotek

praca dodatkowa - krakówWiadomo, że osoby bez doświadczenia, szczególnie niepełnoletnie, nie znajdą pracy w kancelarii, czy w banku. Także praca stała nie wchodzi w grę, ze względu na szkołę i uczelnię. Dlatego też rozwiązaniem jest odpowiednia praca dodatkowa – kraków. W Krakowie, czy Warszawie pracę studenci znajdą bez problemu. Jakie rodzaje pracy są najczęściej wybierane? Na pewno roznoszenie czy rozdawanie ulotek lub gazetek promocyjnych to świetna praca dla uczniów. Mogą oni wrzucać je do skrzynek na listy lub stać w ruchliwych miejscach i rozdawać przechodniom. Tu płacone jest od godziny lub od ilości rozniesionych ulotek. Druga praca to call-center. Młodzi ludzie często się ta zatrudniają ze względu na elastyczne godziny pracy. Raz pracujesz dwie godziny, raz osiem. W poniedziałki, czasem w czwartki, a czasem tylko w niedzielę. Nawet studenci dzienni czasem wybierają call-center z tego powodu, szczególnie ci na ostatnim roku studiów, podczas którego mają mało zajęć. Call-center zatrudniają telemarketerów, którzy dzwonią i prezentują ofertę, jak również osoby do obsługi klienta. Trzecia praca dla studenta to praca w sklepach. Może to być praca na kasie, na magazynie, czy przy wykładaniu towaru. Tutaj także grafik jest elastyczny, a płatność może być zarówno na godziny przy umowie zlecenie, jak również na pół-etatu. Tu pracę znajdą szczególnie osoby, które umieją obsługiwać już kasę fiskalną, potrafią dźwigać duże ciężary, czy mają uprawnienia do obsługi wózków widłowych.

Studenci też chętnie podejmują się prac w sklepach, lodziarniach, czy przy sprzedaży słodkich rzeczy na plażach. Grunt, że pracodawca nie wymaga od nich doświadczenia, a oni mogą na siebie zarobić. Taka praca dodatkowa na pewno im się przyda, pozwoli zdobyć jakieś doświadczenie zawodowe, a także mogą czasem miło spędzić czas. Dobrze jest wcześnie zacząć pracować na siebie.