Bezpieczny motor elektryczny dla dzieci

Szalenie modne i uwielbiane przez dzieci i rodziców pojazdy elektryczne coraz częściej goszczą w domach rodaków. Przejażdżki po pokoju są niewątpliwą rozrywką dla maluchów, a rodziców cieszy możliwość pokierowania pierwszymi przejażdżkami za pomocą pilota rc.Obopólna radość z użytkowania motoru elektrycznego dla dzieci może sprawić, że zapracowani tatusiowie znów nawiążą więź z dzieckiem uciekającym w świat znajomych i gier.

Wybór motoru elektrycznego

motor elektryczny dla dzieci z kluczykiemPierwszym kryterium jakie należy brać pod uwagę przy zakupie elektrycznego motocykla dla dziecka jest wiek pociechy. O ile dla przedszkolaka czy dziesięciolatka nie trudno wybrać ciekawy pojazd, o tyle w przypadku malców warto dobrze zapoznać się z „możliwościami” motoru. Tego typu zabawki, chociaż nie dorównują prędkością samochodom, mimo wszystko nie nadają się do użytkowania przez brzdące mniejsze niż 3-latki. Kwestią najważniejszą jest zdobycie przez małego użytkownika odpowiedniej koordynacji ruchowej, pozwalającej na stabilne siedzenie na pojeździe oraz amortyzowanie szarpnięć spowodowanych nagłym ruszeniem pojazdu. Dlatego zawsze trzeba korzystać z pasów bezpieczeństwa, a jeśli motorek nie jest w nie wyposażony, najlepiej całkiem zrezygnować z tego modelu. Dla najmłodszych przeznaczone są także pojazdy, które mają na wyposażeniu dodatkowe, boczne kółka, takie jak w przypadku rowerków. Dzięki temu pojazd jest bardziej stabilny i nie grozi wywrotką nawet przy niewprawionych użytkownikach. Dobrym rozwiązaniem dla 4-; 5-latków jest motor elektryczny dla dzieci z kluczykiem pozwalający rodzicowi na kontrolowanie czasu spędzonego na pojeździe. Dzięki temu, że kluczyk można mieć pod nadzorem, nie ma obawy, że maluch sam rozpocznie zabawę zaparkowanym motocyklem i np. uderzy w ścianę lub skieruje się na schody, gdzie o wypadek nietrudno.

Wielu specjalistów zwraca też uwagę, aby wybrać odpowiednio silny pojazd. Maluchom do 6 roku życia nie potrzebne najsilniejsze modele na rynku, ale za to warto zwrócić uwagę, aby miały system płynnego ruszania. Silne szarpnięcia jakie mogą powstawać przy ruszaniu czy puszczaniu pedału napędu nie służą prawidłowemu rozwojowi dzieci. Zwykle taki system występuje w droższych motorach elektrycznych z silnikami na dwa koła, które charakteryzują się także tym, że są silniejsze.