Demontaż poszycia azbestowego

Ogromna ilość budynków znajdujących się w naszym kraju pokryta jest popularnym niegdyś eternitem. Jednak ustalono, że materiał ten jest niebezpieczny i dlatego koniecznością jest jego usuwanie z naszych dachów. Takimi zadaniami jednak nie możemy zajmować się samodzielnie. Jedynym rozwiązaniem na jakie możemy się zdecydować jest zlecenie usuwania eternitu firmie, która posiada odpowiednie przeszkolenie w tej dziedzinie oraz dodatkowo dysponuje sprawdzonym sprzętem. 

Usuwanie szkodliwego eternitu 

demontaż eternituDachy niegdyś bardzo często pokrywane były eternitem. Materiał ten był nie tylko łatwo dostępny ale również i stosunkowo tani. Zdecydowanie tańszy był eternit niż płyty z blachy falistej. Również montaż eternitu nie był bardzo trudnym zadaniem. Wystarczały do tego celu podstawowe narzędzia jakie wielu z nas posiada w swoim garażu. Z biegiem lat zaczęto jednak eternitowi się nieco dokładniej przyglądać. Okazało się, że włókna azbestowe po dostaniu się do naszych płuc mogą wyrządzać nam różne poważne szkody w organizmie. Z tego powodu nakazuje się by eternit był z dachów usuwany. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest profesjonalny demontaż eternitu to w Polsce łatwo znajdziemy firmy tym się zajmujące. Wiele takich firm dodatkowo świadczy usługi związane z utylizacją innych niebezpiecznych materiałów. Płyty eternitowe są dość wytrzymałe ale jednak po jakimś czasie zaczynają się na nich rozwarstwiać włókna. Są one mikroskopijne i na tyle lekkie, że łatwo mogą być unoszone przez wiatr. W związku z tym posiadanie poszycia dachowego z eternitu może powodować podtruwanie sąsiadów oraz szkodzenie otaczającemu na środowisku. Eternit usuwa się w sposób bardzo precyzyjny z dużym naciskiem na to by nie dochodziło do podnoszenia tumanów kurzu azbestowego, który jest niebezpieczny. Niekiedy na demontaż poszycia dachowego wykonanego z eternitu można otrzymać bardzo duże dofinansowania. 

Sporo osób niesłusznie sądzi, że dofinansowanie na demontaż eternitu obejmować będzie również kupno materiałów na nowe poszycie. Pamiętajmy, że tak to nie wygląda i kupnem blachy falistej czy innego materiału będziemy już musieli zająć się samodzielnie. Pamiętać należy również o tym, że zdejmowaniem eternitu muszą zajmować się fachowcy. Pod żadnym pozorem nie możemy tego robić samodzielnie.