Stacje z paliwem do wycenienia

Od dobrych paru lat prowadzę własną działalność gospodarczą. W mojej rodzinie, firma ta jest przekazywana z pokolenia na pokolenie – teraz dostałam ją ja. Byłam ostatecznym, globalnym właścicielem w mojej firmie. Nasz profil był ostatnio bardzo rozchwytywany. Z tego też powodu miałam bardzo dużo klientów. Musiałam nawet zatrudnić nowych pracowników. Zajmujemy się wycenianiem nieruchomości komercyjnych, a specjalizujemy w obiektach, które są stacjami paliw.

Solidnie wyceniamy stacje sprzedające paliwo i gaz

fachowa wycena stacji paliwMamy bardzo dużo klientów, którzy działają od dwóch stron. Jedni przychodzą, ponieważ chcą sprzedać swoją stację i proszą nas o jej wyceny. Ci drudzy są kupującymi, zazwyczaj są to duże koncerny paliwowe, ale niekiedy zdarzają się również prywatni kupujący. Jedno ich łączy – każdy chce od nas usłyszeć dobrą cenę. My za wszelką cenę staramy się zadowolić naszych klientów. Naszą dewizą jest fachowa wycena stacji paliw – fachowość oraz rzetelności zawsze wyróżniamy się spośród konkurencji. Jest wiele czynników na jakie zwracamy uwagę podczas wyceny danej stacji paliwowej. Po pierwsze zawsze w grę wchodzi jej wielkość, oraz stopień nowoczesności. Bardzo często są to jednak stare stacje paliwowe, które jednak wymagają dość dużych remontów, o czym przyszły właściciel musi wiedzieć. Musimy brać po uwagę również zaplecze sklepowe, czyli czy dana stacja paliwowa jest połączona ze sklepem. W ostatnich czasach jest do współczynnik znacznie podnoszący cenę obiektu, z powodu bardzo przyziemnego – jakim jest niewątpliwie zakaz sprzedaży w niedzielę. Stacje paliwowe, które otwarte są dwadzieścia cztery godziny na dobę, w tym czasie niekiedy nawet podwajają swojej dochody. Kolejną sprawą są stanowiska paliwowe, oraz to czy dana stacja posiada również zbiorniki na gaz. Przerobienie stacji niekiedy jest bardzo kosztowne i może się nie opłacać dla inwestora, a my musimy mu przedstawić jak najwięcej możliwych informacji.

Generalnie nasza prace jest dość powtarzalna. Mamy wycenę danego składnika, który składa się na całą stację i dodaje je w całość. Mama także swoich stałych klientów, są to bardzo duże koncerny paliwowe, co świadczy niewątpliwie o naszym fachowym i solidnym podejściu do tematu. Z roku na rok przybywa nam klientów.