Proste programy do fakturowania dla małych przedsiębiorców

Założenie własnej firmy to poważna decyzja i wiąże się z całym szeregiem formalności, które niejednokrotnie zniechęcają przyszłego przedsiębiorcę do podjęcia tego kroku. Jednak jeżeli już zdecydujemy się na otwarcie własnej działalności gospodarczej musimy liczyć się z pewnymi formalnościami, które staną się naszym codziennym obowiązkiem.

Proste wystawianie faktur z dobrym programem

prosty program do faktur

Z prowadzeniem własnej działalności nieodłącznie wiąże się konieczność wystawiania faktur oraz comiesięczne rozliczenia z fiskusem. W wielu przypadkach mali przedsiębiorcy decydują się na usługi zewnętrznych księgowych, którzy prowadzą wszystkie kwestie związane z rozliczeniami podatkowymi oraz fakturami dla klientów. Nie musi to wcale oznaczać dużych nakładów pieniężnych przeznaczanych na opłacenie takiej obsługi. Przede wszystkim, najczęściej jesteśmy jednym z wielu klientów takiego biura księgowego więc wynagrodzenie, jakim zostaniemy obciążeni jest w większości przypadków jak najbardziej w zakresie naszych możliwości a korzyści płynące z takiej obsługi są wprost niepomierne. O ile do samego wystawienia faktury może nam posłużyć prosty program do faktur z Internetu, o tyle wystawienie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz rozliczenie podatku z tych faktur w odpowiedni sposób jest już sprawą nieco bardziej skomplikowaną i wymaga podstawowej chociażby wiedzy z zakresu księgowości. Idealnym rozwiązaniem jest program, który będzie nie tylko prostu ale będzie równocześnie gromadził informacje podatkowe firmy i przekładał je na odpowiednie zestawienia i formularze przesyłane do urzędów. Niezwykle istotnym a często niedocenianym aspektem takich programów jest przejrzystość faktury. Każdemu z nas zdarzyło się otrzymać fakturę, na której niezwykle trudno było znaleźć podstawowe informację jak chociażby termin płatności czy data sprzedaży. Zbyt dużo kolorów czy ozdobników skutkuje małą czytelnością faktury, która bądź co bądź jest dokumentem księgowym i powinna być jednoznaczna, czytelna i przejrzysta.

Na rynku dostępna jest cała gama najróżniejszych programów księgowych umożliwiających wystawianie faktur, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Najprostsze z nich to bezpłatne programy dostępne na stronach internetowych wspierających małych przedsiębiorców.