Ile kosztują profesjonalne buty trekkingowe?

Wspinaczki wysokogórskie czy też pokonywanie górskich szlaków mają to do siebie, że trzeba być do takich wyzwań dobrze przygotowanym. I to pod każdym względem. Każdy turysta górski powinien przede wszystkim znać trasę, którą zamierza pokonać. Nawet jeśli pokonuje się górskie szlaki zupełnie amatorsko to i tak można się do takich wypraw przygotować w pełni profesjonalnie. Przygotowanym trzeba być zarówno merytorycznie jak i technicznie.

Ceny obuwia do trekkingu

buty trekkingowe wysokie do rakówChodzenie po górach i wspinanie się po nich nazywamy ogólnie trekkingiem. Wiadomo, że alpinisty nie porównamy do niedzielnego turysty, który wybiera tylko najdelikatniejsze szlaki. Jednakże i jeden i drugi powinien być odpowiednio ubrany. Najistotniejszą rolę odgrywają buty, od których zależy nasza przyczepność a co za tym idzie bezpieczeństwo. Ceny butów na górskie szlaki zaczynają się już od ponad stu złotych, ale najdroższe buty trekkingowe wysokie do raków mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W każdym razie trzeba mieć buty, które są przeznaczone do górskich wędrówek. Czasem zdarza się zobaczyć w górach turystę w sandałach czy turystkę na wysokich obcasach. Na taką lekkomyślność nie ma wytłumaczenia. Każdy poważny turysta górski doskonale wie, że do gór trzeba mieć ogromną pokorę. I dlatego właśnie dobrze jest wiedzieć, jak się w góry ubrać i gdzie się w ogóle w te góry idzie. Wracając jeszcze na chwilę do butów trekkingowych to najdroższe modele przeznaczone są oczywiście do wspinaczki wysokogórskiej z rakami. Prostsze buty, które będą bardzo bezpieczne na górskie szlaki, można kupić za kilkaset złotych. I naprawdę będą to już buty profesjonalne i bardzo solidnie zrobione. Tyle tylko, że do wędrówki górskiej a nie do wspinaczki. Takie buty można kupić w każdym dobrym sklepie sportowym. Natomiast buty trekkingowe do wspinaczki najlepiej kupować w sklepach, które specjalizują się właśnie w takim alpinistycznym asortymencie.

Obuwie do uprawiania sportów wspinaczkowych czy trekkingu nie należą do najtańszych, ale za ceną idzie przede wszystkim jakość i bezpieczeństwo. Za kilkaset złotych można spokojnie kupić profesjonalne obuwie trekkingowe, dzięki któremu pokonamy każdy górski szlak. Jeśli potrzebujemy butów do alpinizmu to musimy wydać nawet kilka tysięcy złotych.