Uszyte firany na okna

U mnie w domu od zawsze były firanki. podobnie jak w mieszkaniu moich obu babć. I jak chyba w każdym mieszkaniu pod koniec ubiegłego wieku. Przynajmniej w Polsce. Za granicą nie wiem, bo nie jeździło się wtedy zbyt wiele za granicę. Dlatego bardzo dużo napatrzyłam się na mamę i babcię, a czasem nawet na tatę, którzy męczyli ze zdejmowaniem i wieszaniem firan oraz zasłon. A do tego zasłony trzeba było jeszcze prasować. To była bardzo ciężka praca.

Ładne firanki na okno balkonowe

gotowe firany balkonoweZ tego względu w swoim pierwszym mieszkaniu nie chciałam mieć firanek. Zbyt dobrze jeszcze pamiętałam ręce mdlejące przy ich zdejmowaniu i wieszaniu. Wystarczały mi rolety, które zapewniały wszystko, czego potrzebowałam w postaci odpowiedniego dopływu światła i odpowiedniej dozy intymności. Jednak kiedy przeprowadziliśmy się do kolejnego mieszkania, w którym postanowiliśmy założyć rodzinę, sprawy nieco się zmieniły. Ponieważ z początku nie bardzo mieliśmy pieniądze na szczegółowy remont, karniszy po prostu nie zawiesiliśmy i firan u nas nie było. Jednak mój mąż wielokrotnie powtarzał, że u nas w mieszkaniu jest przez to dość surowo. Ale dopiero kiedy na świat przyszły dzieci  udało nam się zebrać w sobie i zabrać za kwestię powieszenia firan. Kupiliśmy karnisze, które kosztowały naprawdę grosze, zawiesiliśmy je własnoręcznie, co nie wymagało jakiegoś wielkiego nakładu pracy i wtedy zabraliśmy się za poszukiwanie firan. bardzo zależało mi na tym, aby były to gotowe firany balkonowe, w innym wypadku bowiem musiałabym je sama szyć, oszczędność byłby niewielka, a bardzo dużo zachodu. Udało mi się znaleźć takie ładne, nowoczesne, uszyte już firany bez żadnego problemu. Zapłaciliśmy za nie słuszną cenę,ale na pierwszy rzut oka widać, ze są to firany bardzo stylowe, a nie jakieś pierwsze lepsze. teraz w naszym mieszkaniu zrobiło się bardzo przytulnie.

Ostatnio wraca moda na firany, które były bardzo modne kilkadziesiąt lat temu. Coraz więcej osób decyduje się na ich zawieszenie w mieszkaniu, słusznie mniemając, ze ocieplą one wnętrze i sprawią, że stanie się ono bardzo przytulne. I jest to rzeczywiście prawda, stosunkowo niski koszt zawieszenia firan i duży efekt, jak ze sobą niosą są naprawdę warte tego, aby zawieszenie ich w mieszkaniu przemyśleć.