Co to BARF?

Barf to najbardziej zbliżona do naturalnego dieta dla zwierząt mięsożernych. Karmimy w niej swojego psa dietą, która bardzo przypomina posiłki jego dalekiego kuzyna i poniekąd protoplasty gatunku – wilka. Analogicznie sprawa wygląda z kotami, tutaj za wzór mogą nam posłużyć wszelkie dzikie kotowate, żyjące w środowisku naturalnym.

Surowe mięso dla zwierząt, czyli tajniki BARFu

barf dla psaDieta ta powstała dzięki obserwowaniu przez ekspertów dzikich zwierząt, blisko spokrewnionych z naszymi udomowionymi od tysięcy lat. Poprzez to udomowienie, zapewne zmieniliśmy w drodze ewolucji przyzwyczajenia naszych czworonożnych kompanów. Idą (czasami dość myląco) na łatwiznę sypniemy psu czy też kotu kilka suchych bobków do miski i po sprawie. Natomiast, z czego nie zdajemy sobie do końca sprawy dieta barf dla psa i kota również jest prosta i łatwa w przygotowaniu i podawaniu. Na początku będziemy musieli nauczyć się kilku przydatnych rzeczy oraz przede wszystkim proporcji jakie muszą zawierać nasze przygotowane posiłki. Oczywiście nie dajmy się zwariować, nasze skomponowane jedzenie dla psa czy kot wcale nie musi być idealnie, skrupulatnie codziennie odmierzane. Zachowujemy podane poniżej proporcje mniej więcej (wilki czy dzikie kotowate wszak nie wymierzają sobie od linijki który kawałek mięsa zjedzą i w jakiej ilości). Po jakimś czasie ważenia poszczególnych składników na wadze dojdziemy do takiej perfekcji, iż stanie się ona dla nas zbędna i będziemy wszystko odmierzać na oko. Co przyspieszy nasze działania. Barfowe posiłki przygotowujemy na przykład raz na miesiąc.

Podsumowując nie zapomnijmy o jednym ważnym elemencie, który stanie się niezbędny (chociaż można iść na kompromis i przygotowywać posiłki codziennie) – chodzi tutaj oczywiście o pojemną zamrażarkę, która pomieści opracowane i przygotowane przez nas porcje jedzenia.